USA toidulisand NITRO FX™ Euroopa Liidus keelatud
Veterinaar- ja Toiduamet teatab, et USA päritolu toidulisand nimega NITRO FX™ kuulub uuendtoidu kategooriasse ja selle turustamine on Euroopa Liidus keelatud. Toode ei ole läbinud vastavat ohutushindamist ega saanud luba turustamiseks. Toidulisandit müüakse eeskätt interneti vahendusel. Turustajaks on Enliven International.

NITRO FX™ puhul on tegemist taime Morinda Citrifolia (Noni) ekstraktiga, mida tootja ise nimetab toidulisandiks. Tootja väitel aitab Noni ekstrakt hoida immuunsüsteemi tervena ning veresuhkru ja kolesterooli taset normis, säilitada liigeste liikuvust, parandada vaimseid võimeid, vähendada stressi ja frustratsiooni. Kõik need väited, mida tootja esitab, on tõestamata! NITRO FX™ ei oma ka ametlike tervishoiuorganite luba.

Veterinaar- ja Toiduamet soovitab antud toodet mitte osta ega tarbida, kuna antud toote ohutus ei ole tõestatud.

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrusele (EÜ) nr 258/97 on uuendtoit toit, mida pole enne 15. maid 1997. a Euroopa Ühenduse territooriumil inimeste toiduna olulisel määral kasutatud ning mida võib turule viia üksnes nimetatud määruses kehtestatud tingimustel, st. et toode on läbinud ohutushindamise ja saanud vastava turule lubamise otsuse.
Web by OK Interactive