E-kaubandusega seotud küsimused

KKK

  1. Soovin oma kodus valmistatud tooteid müüa e-kaubanduse teel.  Kuidas peaksin Veterinaar- ja Toiduametit oma tegevusest teavitama? – Selline tegevus kuulub eraelamus toidu käitlemise valdkonda ning teavitamiseks tuleb esitada majandustegevusteatis. Täpsemad nõuded eraelamus toidu käitlemise kohta leiate siit.
  2. Soovin pakkuda toiduveo teenust e-kaubanduse teel, läbi interneti ja mobiiliaplikatsiooni. Keda ma oma tegevusest teavitama pean ja kuidas? – Kõik toidu käitlemisega tegelevad ettevõtjad (toidu käitleja) alates tootmisest kuni toidu tarbijale üleandmiseni sh toiduveo ettevõtted peavad teavitama oma tegevusest Veterinaar- ja Toiduametit. Täpsed juhised oma tegevusest teavitamiseks leiate Veterinaar- ja Toiduameti kodulehelt.
  3. Millised on nõuded alkohoolsete jookide müügiks e-kaubanduse teel? - Alkohoolse joogi jaemüük e-kaubanduse korras on lubatud üksnes majandustegevuse registri andmetes märgitud ettevõtja kaupluse või toitlustusettevõtte kaudu.
  4. Mida teha toiduga, mis ei vasta nõuetele? – Tarbijal on õigus tagastada mittenõuetekohane toit 14. päeva jooksul.  Täpsed nõuded mittenõuetekohase toidu tagasisaatmise kohta leiate Tarbijakaitseameti kodulehelt.

Web by OK Interactive