Lemmiklooma kiipimine ja registreerimine

Lemmikloomale mikrokiibi paigaldamine ja looma kandmine üle-eestilisse lemmikloomaregistrisse LLR on olenevalt kohalikust omavalitsusest kohustuslik, kuid ennekõike kindlasti vajalik, sest võimaldab vajadusel alati kindlaks teha, kes on koera või kassi omanik, ning seeläbi jõuab kadunud loom kiiresti omaniku juurde tagasi.

Enamikes omavalitsustes on koerte ja kasside mikrokiipimine ja registreerimine üleriigilises lemmikloomaregistris (LLR) kohustuslik.

Siiski on soovitav lemmikloom mikrokiibistada ka  juhul, kui kohalik omavalitsus seda vastavas piirkonnas kohustuslikuks ei ole teinud. Loomade mikrokiipimist teeb loomaarst.

Sealjuures tuleb meeles pidada, et ainult looma mikrokiibistamisest ei piisa - lemmiklooma mikrokiibi number tuleb kanda üle-eestilisse lemmikloomaregistrisse LLR, kus see seotakse infoga looma omaniku kohta. LLR-i saab loomaomanik ise oma mikrokiibistatud looma kanda või paluda selleks kohaliku omavalitsuse poolt volitatud töötaja abi.

Mikrokiibistatud loom on võimalik loomaomaniku avalduse alusel kanda ka Eesti Lemmikloomaregistrisse, mis on seotud üle-euroopalise registri Europetnetiga.

Tõukoerad peaksid olema ka Kennelliidu registris, aga sinna kannab koera Kennelliidu töötaja. Ise saab oma koera registreerida ka leheküljel http://www.worlddogsregister.com/.

 


Web by OK Interactive