Uudised ja teated
VTA tuvastas suure hulga ettevõtteid, kes pole esitanud majandustegevusteadet
21-03-2019 - Rutiinse kontrolli käigus tuvastas VTA hulganisti ettevõtteid, kes on tegelenud toidu või toiduga kokkupuutuvate materjalide importimisega, kuid pole seejuures esitanud vastavat majandustegevusteadet.Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori aset&au ... »»»

Sigade Aafrika katku leiud metssigadel 2019. aastal
05-03-2019 - Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonile 605 4750.Ajavahemikul 26. veebruar - 4. märts diagnoosi ... »»»

Veterinaar- ja Toiduamet avas eelmisel aastal neli uut turgu loomsete toodete eksportimiseks EL välistesse riikidesse
21-02-2019 - 2018. aastal avati uus turg kalatoodetele Montenegrosse, piimatoodetele Mehhikosse, piimakäitlemisettevõtetele Tšiili ja imikupiima asendajale Hiina Rahvavabariiki. Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) k ... »»»

Poola toiduks kõlbmatu liha jõudis ka kolmandasse Eesti ettevõttesse
04-02-2019 - Poola pädev asutus andis Veterinaar- ja Toiduametile RASFF järelteate vahendusel teada, et Poola külmhoone müüs Eesti hulgimüüjale VKL EXPERT OÜ üle 90 kg tagasikutsumisele kuuluvat veiseliha.Poola külmhoone teavitas tagasikutsumisest oma kliente ning antud veiseliha partii on VKL EXPERT O ... »»»

Poola toiduks kõlbmatu liha on jõudnud Eestisse, kuid mitte inimeste toidulauale
31-01-2019 - Eile andis Poola pädev asutus RASFF (toidu ja sööda kiirhoiatussüsteem) teate vahendusel teada, et edasimüüjate kaudu on veiseliha liikunud teistesse EL liikmesriikidesse, sealhulgas Eestisse. Tarbija toidulauale liha jõudnud pole. ... »»»

Web by OK Interactive