Language switcher

Sa oled siin

Vaktsineerimise kampaania Kagu-Eestis

Veterinaar- ja Toiduamet viib koostöös loomakliinikutute ning veterinaararstidega läbi lemmikloomade marutaudivastase vaktsineerimise kampaania Kagu-Eestis

24.08-25.08 toimub koerte ja kasside tasuta marutaudi vastu vaktsineerimine Põlva- ja Võru maakonnas.

Eesti on praegu marutaudi vaba, kuid püsivalt marutaudist ohustatud maa. Kaitsmaks inimese ning inimesega enim kokku puutuvate loomade elu ja tervist, on lemmikloomade regulaarne marutaudi vastu vaktsineerimine kohustuslik. Vaktsineerimiskohustuse täitmise eest vastutab loomaomanik. Aitamaks kaasa vaktsineeritud lemmikute osakaalu tõusule viib Veterinaar- ja Toiduamet läbi marutaudivastase vaktsineerimise kampaania Kagu-Eestis. Vaktsineerimist teostavad meeskondadena eri piirkondades liikuvad tegevusluba omavad loomaarstid ning kampaaniaga liitunud kliinikud.

Miks Kagu-Eesti?

Kagu-Eesti piirneb maismaapiiri pidi Venemaa aladega, kus marutaud on jätkuvalt väga levinud. Vahetu marutaudiohu tõttu on tegemist piirkonnaga, kus on eriti oluline tagada lemmikloomade kaitstus marutaudi vastu.

Vaktsineeritav loom peab olema terve ning vähemalt 3 kuud vana!

Koerte ja kasside vaktsineerimine on vajalik vähemalt iga kahe aasta tagant!

Loomaomanik peab olema suuteline tagama looma ümbiritsevatele ohutu fikseerimise vakstineerimise ajaks.

Juhul, kui lemmikul on olemas pass või muu dokument, millesse vakstineerimise andmed kanda, palume see kaasa võtta.

Soovitatavalt peaks lemmikul olema kümmekond päeva enne vakstineerimist läbi viidud siseparasiitide tõrje.

 

Kampaaniaga on liitunud ning pakuvad allpooltoodud aegadel tasuta marutaudi vastu vaktsineerimist järgnevad loomakliinikud Põlvas, Räpinas, Leevis, Tartus ja Võrus.
 

  • Põlva Väikeloomakliinik laupäeval, 24.08 kell 10.00-12.00.

Põlva linn Kesk tn 7. Lisainfo loomakliiniku kodulehelt.

  • Räpina Väikeloomakliinik reedel, 23.08, kell 9.00-17.00.

Räpina linn, Võhandu 31. Lisainfo loomakliiniku kodulehelt.

  • Sodalis Tartu väikeloomakliinik laupäeval, 24.08 kell 10.00-16.00.

Tartu linn, Tähe 98. Lisainfo loomakliiniku kodulehelt.            

  • Võru Väikeloomakliinik  laupäeval, 24.08 kell 10.00-13.00.

Võru linn, Pikk tn 21. Lisainfo loomakliiniku kodulehelt.

  • Leevi loomakliinik, reedel 23.08. kell 10.00-17.00.

Põlvamaa, Leevi pood, Leevi. Lisainfo loomakliiniku FB lehelt.

 

24.08.2019 PÕLVAMAA lemmikloomade vaktsineerimise kampaania:


Räpina piirkond

Toolamaa bussipeatus kell 9.00

Meelva kuivati kell 9.30

Mägiotsa bussipeatus kell 10.00

Kõnnu ridaelamu kell 10.30

Naha bussipeatus kell 11.00

Tammistu bussipeatus kell 11.30

Tooste bussipeatus kell 11.45

Linte keskus kell 12.00

Raadama risttee kell 12.30

Tootsi bussipeatus kell 12.45

Köstrimäe bussipeatus kell 13.00

Vaata asukohti kaardilt.


Kanepi piirkond

Tilsi bussipeatus kell 9.00-9.25

Lahe bussipeatus kell 9.35-10.00

Kanepi kiriku ees kell 10.10-10.35

Kooraste Vidrike-Kargula-Kaagvere teerist kell 10.50-11.15

Kaagvere bussipeatus kell 11.20-11.45

Pikajärve Cantervilla teerist kell 11.55-12.20

Valgjärve kohviku ees kell 12.25-12.50

Saverna Tankla juures kell 13.40-14.05

Maaritsa bussipeatus kell 14.15-14.40

Krootuse kaupluse ees kell 14.55-15.20

Vaata asukohti kaardilt.
 

Põlva ja Räpina piirkond

Mooste Coop kaupluse ees 9.00-9.25

Ahja Coop kaupluse ees 9.35-10.00

Rasina Ahja-Mooste-Meeksi-Lääniste teerist 10.15-10.40

Aravu bussipeatus 10.45-11.10

Mehikoorma Aja O kaupluse ees 11.15-11.40

Meeksi vana kaupluse ees 12.15-12.40

Raigla suurfarmi maja 13.00-13.25

Ristipalo RMK teerist 13.30-13.55

Võõpsu Pritsikuuri plats 14.00-14.25

Vaata asukohti kaardilt.
 

25.08.2019 VÕRUMAA lemmikloomade vaktsineerimise kampaania:

Võru vald

Sõmerpalu Coop kaupluse juures kell 9.00-9.20

Osula Coop kaupluse juures kell 9.30-9.50

Väimela Coop kaupluse esisel platsil kell 10.10-10.30

Kääpa sotsiaalkeskuse (hooldekodu) juures kell 10.45-11.05

Lasva Coop kaupluse juures kell 11.20-11.40

Otsa bussipeatuse juures kell 11.50-12.10

Orava Coop kaupluse juures kell 12.30-12.50

Vaata asukohti kaardilt.
 

Antsla ja Rõuge piirkond

Kuldre Coop kaupluse juures kell 9.00-9.20

Vana-Antsla kaupluse  juures kell 9.25-9.45

Kobela Coop kaupluse juures kell 9.55-10.20

Antsla Hauka Konsumi esisel platsil (turuplats) kell 10.25-11.00

Haabsaare bussipeatuse juures kell 11.15-11.35

Tsooru kaupluse juures kell 11.50-12.10

Varstu kaupluse juures kell 13.00-13.25

Mõniste Kaupluse juures kell 13.35-14.00

Vaata asukohti kaardilt.
 

Rõuge ja Setomaa piirkond

Obinitsa Coop kaupluse juures kell 9.00-9.30

Meremäe endise vallamaja parklas  kell 9.40-10.00

Misso kaupluse juures kell 10.25-10.55

Ruusmäe kaupluse juures kell 11.10-11.35

Haanja kaupluse juures kell 11.50-12.15

Rõuge kaupluste juures kell 12.55- 13.20

Nursi kaupluse juures kell 13.30-13.55

Vaata asukohti kaardilt.
 

Setomaa piirkond

Võõpsu teerist kell 9.00

Beresje  bussipeatus kell 9.30

Lüübnitsa külakeskuse juures kell 10.00

Audjassaare teadete tahvel küla keskel kell 10.30

Värska turuplats kell 11.00

Määsovitsa küla kell 11.45

Popovitsa küla kell 12.00

Laossina küla kell 12.30

Treski bussipeatus kell 13.00

Matsuri bussipeatus kell 13.30

Vaata asukohti kaardilt.

 

Viimati uuendatud: 21. August 2019