Language switcher

Sa oled siin

Hobuse viimine Eestist teise liikmesriiki või toomine Eestisse teisest liikmesriigist

Teise liikmesriiki tohib viia või sealt tuua vaid sellist hobust, kes on identifitseeritud ja kellega on kaasas hobuse pass.

Teise liikmesriiki viimisel peab hobune olema üle vaadatud veterinaararsti poolt, et  kindlaks teha tema tervislik seisund. Hobusel ei tohi olla ühtegi hobuslastele nakkava haiguse tunnust ning hobune ei tohi olla ka sellele eelnevalt 15 päeva jooksul kokku puutunud loomataudi põdeva teise hobusega.

Aretuse, tootmise ja tapale saatmise eesmärgil peab hobusega olema kaasas sellekohane sertifikaat, mis väljastatakse kohaliku veterinaarkeskuse poolt, kui peale kohustuslikke uuringuid on loom kliiniliselt läbi vaadatud. Loomatervisesertifikaat kehtib 10 päeva alates selle väljastamisest ning see peab olema loomaga kaasas kuni sihtkohani. 

Hobuste viimisel teise liikmeriiki või teisest liikmesriigist Eestisse tuues on lisaks ka teatud erisused kauplemise nõuetes (näiteks kui eesmärk on spordivõistlus, kultuurisündmus, puhkus vm). Seetõttu tasub täpsema lisainformatsiooni saamiseks alati pöörduda tegevuskohajärgse maakonna veterinaarkeskuse poole.

Veterinaarnõuded hobuslastega kauplemisele leiab põllumajandusministri määrust nr 103 „Veterinaarnõuded hobuslastega kauplemisel“.

Viimati uuendatud: 26. Mai 2019