Language switcher

Sa oled siin

Mesilaste pidaja ja mesila registreerimine PRIA-s

Mesilaste pidamiseks peab mesinik olema registreeritud põllumajandusloomade registris (PRIAs).

Samuti peab olema PRIAs registreeritud mesilaste pidamiseks kasutatav mesila või selleks piiritletud ala (ehitis). Taotluse vormid leiab PRIA kodulehelt. Täidetud taotlus koos koopiaga isikut tõendavast dokumendist tuleb edastada PRIA maakondlikule teenindusbüroole. Võimalik on registreerimine teha ka kliendiportaali e-PRIA kaudu.

Oluline on meeles pidada, et mesila registreerimisel tuleb lisaks tegevusvaldkonnale esitada ka mesilasperede arv mesilas. 

Registrisse kantud mesilale antakse registreerimise number.

Kui mesiniku või ehitise registreerimisel esitatud andmed (sealhulgas peetavate mesilasperede arv) muutuvad, tuleb neist muudatustest teavitada PRIAt 7 päeva jooksul.

Kui mesilaste pidamiseks kasutatakse mitut lähestikku asuvat mesilat, mida saab käsitleda ühtsena, on võimalik need registreerida kokku ühe mesilana. Selleks peab olema Veterinaar- ja Toiduameti nõusolek. Nõusoleku saamiseks tuleb mesinikul esitada taotlus ja vastavad andmed (kaart ühtse ehitise moodustavate mesilate ning neis mesilaste pidamise kirjelduse kohta) tegevuskohajärgse maakonna veterinaarkeskusele.

Viimati uuendatud: 13. Aprill 2020