Language switcher

Sa oled siin

Mesinduse kõrvalsaadused

Mesinduse kõrvalsaadusi, mis ei ole mõeldud inimtoiduks, ja surnud mesilasi võib mesilas kõrvaldada kohapeal matmise või põletamise teel. Kõrvaldatud materjali koguse ja kõrvaldamise (kuupäev ja meetod) kohta andmed tuleb registreerida. Registreeritud andmeid tuleb säilitada vähemalt viimase kahe aasta kohta.

Samuti võib mesinduse kõrvalsaadusi kasutada kohapeal tehniliste toodete valmistamiseks või viia neid ettevõttesse, mis tegevusloa või majandustegevusteatise alusel tegutseb vastava kategooria loomsete kõrvalsaaduste käitlemise või kasutamisega. Viimasel juhul tuleb kõrvalsaadustega kaasa anda ka kaubadokument, millel on kirjas mesilast väljaviidav kogus ning mesila, vedaja ja sihtettevõtte andmed.

Mesinduses kasutamiseks mõeldud kõrvalsaadusi ei ole mesilast siiski lubatud välja viia, kui mesilal on piirangud ameerika haudmemädaniku, mesilaste akarapidoos, väikese tarumardika või Tropilaelaps spp liigi lestade tõttu. Sellisel juhul tuleb mesinduse kõrvalsaaduste edasise käitlemise osas lähtuda Veterinaar- ja Toiduameti järelevalveametniku juhistest (üldjuhul hävitatakse kohapeal matmise või põletamise teel).

Viimati uuendatud: 26. Mai 2019