Language switcher

Sa oled siin

Alkohol

Alkoholi tootja peab enne tegevuse alustamist taotlema tegevusluba.

Alkoholi kui aktsiisikaupa on lubatud toota aktsiisilaos. Isiklikus majapidamises valmistatud õlut, veini ja kääritatud jooki ei käsitata aktsiisikaubana, kui neid kasutatakse ainult enda tarbeks mittekaubanduslikul eesmärgil. Täpsem info aktsiisilao nõuete kohta on leitav Maksu- ja Tolliameti koduleheküljelt.

Alkoholi müügiga tegelemiseks jaekaubanduse, hulgikaubanduse ja toitlustamise tegevusaladel peab esitama Majandustegevuse registrisse majandustegevusteate. Täpsem informatsioon on leitav https://mtr.mkm.ee/.

Toiduseadusest tulenevalt  peab hulgi- ja jaekaubanduse ning toitlustuse alal alkoholi käitleja teavitama oma tegevusest ka VTA-d. Majandustegevusteade tuleb esitada enne käitlemise alustamist  nii vahendajatelt alkoholi ostmise kui ise maaletoomise korral.

Mahealkoholi käitlemise nõuded on leitavad siit.

Kui eelnevad nõuded on täidetud, tuleb käideldav alkohol kanda ka riiklikusse alkoholiregistrisse.

Märgistamine

Kui toode sisaldab etanooli üle 1,2 % mahuprotsendi, siis tuleb välja tuua joogi etanoolisisaldus. See tuleb esitada ainult kuni ühe kümnendkoha täpsusega. Sellele järgneb sümbol „% vol”(mahuprotsent) ning sellele võib eelneda sõna „alkohol” või lühend „alk” või „alc”.

Alkohoolsete jookide märgistusel ei pea välja tooma koostisosade loetelu.

Joogid, mille etanoolisisaldus on üle 1,2 mahuprotsendi, ei tohi kanda tervisealaseid väiteid.

Toitumisalastest väidetest on lubatud üksnes väited, mis viitavad enam kui 1,2-mahuprotsendilise etanoolisisaldusega jookide madalale alkoholisisaldusele või alkoholi- või energiasisalduse vähendamisele.

Rohkem infot alkoholi kohta leiab siit.

Viimati uuendatud: 6. Mai 2020