Language switcher

Sa oled siin

Imikute ja väikelaste toit

Imiku piimasegu on imikutele esimestel elukuudel ettenähtud ja nende toitumisvajadusi kuni sobiva lisatoidu kasutuselevõtmiseni ainsa toiduallikana rahuldav toit

Imiku jätkupiimasegu on imikutele pärast sobiva lisatoidu kasutuselevõtmist ettenähtud toit, mis on imikute peamiseks vedelikuallikaks järk-järgult mitmekesisemaks muutuvas toiduvalikus.

Teraviljapõhine töödeldud toit on toit, mis on ette nähtud tervete imikute eritoitumisvajaduste rahuldamiseks võõrutusperioodil ja tervete väikelaste (1-3 aastat) lisatoiduks ja/või nende järkjärguliseks kohanemiseks tavatoiduga ning mis kuulub ühte järgmisse rühma:

  • lihtsad teraviljatoidud, mille valmistamiseks on lisatud või tuleb lisada piima või muid sobivaid vedelikke;
  • teraviljatoidud, millele on lisatud suure valgusisaldusega toitu ja mille valmistamiseks on lisatud või tuleb lisada vett või muud valguvaba vedelikku;
  • pastatooted, mida tarvitatakse pärast vees või muus sobivas vedelikus keetmist;
  • kuivikud ja küpsised, mida tarvitatakse kas valmiskujul või peenestatuna vee, piima või muu sobiva vedeliku lisamisel.

Imikutoit  on toit, mis on ette nähtud tervete imikute eritoitumisvajaduste rahuldamiseks võõrutusperioodil ja tervete väikelaste lisatoiduks ja/või nende järkjärguliseks kohanemiseks tavatoiduga (välja arvatud teraviljapõhine töödeldud toit ja piimal põhinevad joogid ja sarnased väikelastele ettenähtud tooted).

Erinõuded imikute ja väikelaste toitudele:

Valguhüdrolüsaatidest valmistatud  imiku piimasegudele  ja jätkupiimasegudele kohalduvad nõuded alates 22. veebruarist 2021

Erinõudeid ei ole kehtestatud väikelastele (1-3 aastat) ette nähtud piimapõhistele jookidele. Lisainfot nende toodete kohta leiab Euroopa Komisjoni raportist.

 

Viimati uuendatud: 20. Juuli 2020