Language switcher

Sa oled siin

Kohustuslik teave

Kohustuslik 100 g (või 100 ml) teave peab sisaldama järgmisi näitajaid järgmises järjestuses:

Energiasisaldus

kJ/kcal

Rasvad,

millest küllastunud rasvhapped

g

g

Süsivesikud,

millest suhkrud*

g

g

Valgud

g

Sool**

g

* Toitumisalases teabes esitatavad suhkrud on kõik monosahhariidid ja disahhariidid, mis toidus sisalduvad (nt glükoos, fruktoos, laktoos, sahharoos, maltoos jne), mitte ainult toidule lisatav suhkur. Suhkrute hulka ei arvestata polüoole.

** Toitumisalase teabes esitatav sool on soolasisalduse ekvivalent, mis arvutatakse toidu üldise naatriumisisalduse põhjal kasutades valemit: sool = naatrium x 2,5

Kui see on asjakohane, siis võib toitumisalase teabe vahetusse lähedusse lisada märke, et soola sisaldus tuleneb ainult loodusliku naatriumi olemasolust.

Energiasisaldus esitatakse alati kilodžaulides (kJ) ja kilokalorites (kcal), märkides esimesele kohale kilodžaulid ning teisele kohale kilokalorid.

Kui energiasisaldus või mõne toitaine kogus tootes on väheoluline ehk tühine, võib teabe nende ainete osas asendada sõnadega nagu „Sisaldab väheolulisel määral ….“. Sellisel juhul ei esitata toitumisalases teabes väheolulisel määral sisalduvaid toitaineid. Toitumisalase teabe vahetus läheduses (nt tabeli all) esitatakse tekst „Sisaldab väheolulisel määral ……“ koos asjakohase loeteluga.

Teksti „sisaldab väheolulisel määral“ saab kasutada järgmistel tingimustel:

 

Väheoluline kogus 100g/100 ml kohta

rasvad, süsivesikud, suhkrud, valgud , kiudained, polüoolid, tärklis

≤0,5 g

küllastunud, mono- ja polüküllastumata rasvhapped

≤0,1 g

sool

≤0,0125 g

 

Viimati uuendatud: 27. Mai 2019