Language switcher

Sa oled siin

23. veebruarist hakkab kehtima uus määrus imiku piima- ja jätkupiimasegudele

6. Veebruar 2020 - 11:11

Veebruari teisest poolest hakkab kehtima uus määrus imiku piima- ja jätkupiimasegudele, mis toob kaasa uued nõuded tootjatele.

Veterinaar- ja Toiduameti peaspetsialist Airika Salumets tõi välja peamised muudatused. „Uue määrusega uuendatakse koostisosade nõudeid vastavalt uutele teaduslikele andmetele, keelatakse kasutada toitumis- ja tervisealaseid väiteid imiku piimasegudel ja ühtlustatakse märgistuse nõudeid toidualase teabe määruse nõuetega,“ selgitas Salumets.

Salumets lisab, et varasemalt toodetud imiku piima- ja jätkupiimasegusid võib edasi turustada. „Kuni 22.02.2020 toodetud imiku piima- ja jätkupiimasegusid võib turustada kuni nende varude lõppemiseni.“

Imiku piima- ja jätkupiimasegude puhul on tegemist eritoiduga. Eritoiduks nimetatakse toitu, mis on mõeldud tavapärasest erinevate toitumisvajadustega inimestele ning mis on seetõttu valmistatud eritehnoloogiat kasutades või millel on tavatoidust erinev koostis.

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2020|Veterinaar- ja Toiduamet

Prantsusmaal tuvastati marutaudijuhtum

Eelmisel nädalal sai kinnitust marutaudijuhtum Lääne-Prantsusmaal. Haigus tuvastati illegaalselt Põhja-Aafrikast toodud kutsikal. 

10.02.2020|Veterinaar- ja Toiduamet

Maaeluministeeriumi kliendiportaali töö on taastatud

Taas on võimalik läbi kliendiportaali esitada toidulisandite ja eritoitude teavitusi.