Language switcher

Sa oled siin

23. veebruarist hakkab kehtima uus määrus imiku piima- ja jätkupiimasegudele

6. Veebruar 2020 - 11:11

Veebruari teisest poolest hakkab kehtima uus määrus imiku piima- ja jätkupiimasegudele, mis toob kaasa uued nõuded tootjatele.

Veterinaar- ja Toiduameti peaspetsialist Airika Salumets tõi välja peamised muudatused. „Uue määrusega uuendatakse koostisosade nõudeid vastavalt uutele teaduslikele andmetele, keelatakse kasutada toitumis- ja tervisealaseid väiteid imiku piimasegudel ja ühtlustatakse märgistuse nõudeid toidualase teabe määruse nõuetega,“ selgitas Salumets.

Salumets lisab, et varasemalt toodetud imiku piima- ja jätkupiimasegusid võib edasi turustada. „Kuni 22.02.2020 toodetud imiku piima- ja jätkupiimasegusid võib turustada kuni nende varude lõppemiseni.“

Imiku piima- ja jätkupiimasegude puhul on tegemist eritoiduga. Eritoiduks nimetatakse toitu, mis on mõeldud tavapärasest erinevate toitumisvajadustega inimestele ning mis on seetõttu valmistatud eritehnoloogiat kasutades või millel on tavatoidust erinev koostis.

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Veterinaar- ja Toiduamet

Sügishoidiste valmistamisel ja müümisel tuleb ametit teavitada

Valmistades oma koduköögis sügishoidiseid müügi eesmärgil tuleb oma tegevusest teavitada Veterinaar- ja Toiduametit.

21.09.2020|Veterinaar- ja Toiduamet

Lõppes sügisene metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine

Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) lõpetas laupäeval sügisese rebaste ja kährikute marutaudivastase vaktsineerimise Venemaaga piirnevatel aladel.