Language switcher

Sa oled siin

Toiduainetööstuse ettevõtted peavad Venemaa impordiregistis oleku säilitamiseks täitma küsimustiku

15. Märts 2017 - 0:00

Venemaa Föderatsiooni fütosanitaarameti Rosselhoznadzor uue nõude kohaselt peavad Venemaa impordiregistris olevad ettevõtted oma registris oleku säilitamiseks täitma Rosselhoznadzori poolt edastatud küsimustiku. Nõue puudutab neid registris olevaid ettevõtteid, kes pole viimase 18 kuu jooksul või kauem Venemaale oma kaupa eksportinud. Veterinaar- ja Toiduamet on küsimustiku edastanud kõigile kõnealuses registris olevatele ettevõtetele. Ettevõtted, mis küsimustikku ei täida, eemaldatakse impordiluba omavate ettevõtete registrist.

Küsimustikud on esitatud vene keeles ingliskeelse tõlkega. Vastused tuleb esitada vene keeles. Kui ettevõttel on impordiluba omavate ettevõtete registris mitu tootegruppi (näiteks lihast tehtud valmistooted ning liha), tuleb täita küsimustikud kõikide tootegruppide kohta.

Kui ettevõte ei ole impordiluba omavate ettevõtete registris olekust huvitatud, tuleb sellest Veterinaar- ja Toiduametit kirjalikult teavitada.

Palume ettevõttel edastada täidetud küsimustikud või teavitus täitmisest loobumisese kohta hiljemalt 02.05.2017 aadressile marko.breivel@vet.agri.ee ning ettevõtte üle järelevalvet teostavale Veterinaar- ja Toiduameti ametnikule.

Endiselt kehtib Venemaa embargo Euroopa Liidu toidukaupadele, mis ei luba Eesti ettevõtetel Venemaale kaupu eksportida. Seetõttu ei tähenda küsimustiku täitmine, et Eesti ettevõtted saavad Venemaale kaupa eksportida. Küll aga annab täidetud küsimustik embargo lõppedes nendele ettevõtetele võimaluse eksport Venemaale taastada.