Language switcher

Sa oled siin

Veterinaar- ja Toiduamet moodustas kliendinõukoja

3. Aprill 2018 - 0:00

Veterinaar- ja Toiduametis loodi klientide esindajatest koosnev nõukoda, kes hakkab asutusele andma tagasisidet ja tegema ettepanekuid planeeritavate muudatuste ning osutatavate valdkondlike teenuste kohta. Nõukojas hakatakse arutama ja kujundama ühiseid seisukohti näiteks VTA töökorralduse ja teenuste arendamise osas.

„Veterinaar- ja Toiduameti pikaajalisem eesmärk on muutuda pelgalt kontrollijast teenuse- ja kliendikeskseks järelevalveasutuseks. Selle eesmärgi elluviimiseks olemegi otsustanud kokku kutsuda klientide esindajatest koosneva nõukoja. Oleme igal tasandil koostööks avatud. Peame oluliseks klientide ja huvipoolte võrdset ja lugupidavat kohtlemist ning võimaluste piires nende arvamustega arvestamist oma igapäevases töös,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste.

Nõuandva koja esimeheks valiti Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Tiina Saron. Aseesimeesteks valiti Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel Bulitko ning Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp. Nõuandev koda hakkab koos käima vähemalt kaks korda aastas, järgmine kohumine on plaanis selle aasta sügisel.

„Kuigi meie rollid on erinevad, töötame kõik ühise eesmärgi nimel, et toit meie toidulaual oleks tarbimisväärne ja ohutu. Selleks on oluline üksteisemõistmine ja kommunikatsioon kõigi huvipoolte vahel,“ ütles Saron.  

Kliendinõukoda koosneb 15 koostööpartnerist, kelleks on:

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda            

Eesti Toiduainetööstuse Liit

Eesti Kaupmeeste Liit

Eesti Loomakaitse Selts

Eesti Tõusigade Aretusühistu

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu

Eesti Kalaliit

Eesti Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit

Eesti Loomaarstide Ühing

Eesti Väikeloomaarstide Selts             

Talupidajate Keskliit

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit

AS Vireen

Eesti E-kaubanduse Liit

Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liit

Liikmete nimekiri ei ole lõplik ning enne järgmist kokkusaamist võib nimekiri uute asutustega veel täieneda.