Language switcher

Sa oled siin

Veterinaar- ja Toiduamet tutvustas Tallinna Loomaaiale linnugripi tõrjemeetmeid

14. Veebruar 2017 - 0:00

Täna kohtusid Veterinaar- ja Toiduameti esindajad Tallinna Loomaaia esindajatega, et arutada Tallinna Loomaaia valmisolekut võimalikuks lindude gripi puhanguks.

„Loomaaia valmisolekut lindude gripiks võib hinnata heale tasemele, sest neil on kogemus ja valmisolek gripi tõrjumiseks aastast 2006 juba olemas,“ ütles VTA loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Harles Kaup. Veterinaar- ja Toiduamet aitab kaasajastada ja täiendada Tallinna Loomaaia linnugripi tõrjeplaani.

Mitmed bioohutusmeetmed on loomaaias juba rakendatud, näiteks toitmisalade katmine võrguga, paljusid linde peetakse sisetingimustes või eraldatult. Tallinna Loomaaed ei too Euroopast uusi linde kuni linnugripi oht on möödas.

Lindude gripi Eestisse jõudmise oht suureneb kevadel, kui tagasi jõuavad potentsiaalselt viirust kandvad rändlinnud, kes võivad haigust levitada ka teistele lindudele.  Teoreetiliselt on kõik linnuliigid linnugripist ohustatud, kuid teistest vastuvõtlikumad on kodulinnud, veelinnud ja röövlinnud.

Kokku on Tallinna Loomaaias esindatud 119 linnuliiki 665 isendiga.