Language switcher

Sa oled siin

Veterinaar- ja Toiduameti 11 keskust liidetakse neljaks regiooniks

20. September 2019 - 12:57

Senise 11 keskuse asemel luuakse neli regiooni – põhja, lõuna, lääne ja ida regioon.

„Regioonipõhisele juhtimisele ülemineku üheks eesmärgiks on ühtlustada järelevalvet, et meie kliendid saaksid üle Eesti ühtmoodi teenust. Samuti on oluline tagada suurem spetsialiseerumine ning tõhustada juhtimist. Klientide jaoks midagi ei muutu, sest endiselt saab pöörduda lähimasse VTA keskusesse,“ selgitas Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste.

Regioonidele üleminek toimub 1. oktoobril ning regioone asuvad juhtima juhid, kes valiti avaliku konkursi käigus. Valituks osutusid neli pikaajalist Veterinaar- ja Toiduameti töötajat.

Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) põhja regiooni asub juhtima Vladimir Vahesaar, kes on VTAs töötanud üle 20 aasta ning täna ametis Harjumaa keskuse juhina. Regiooni keskused asuvad Raplas ja Tallinnas.

Lääne regiooni juhiks valiti Terje Oper, kes juhib Viljandimaa keskust. Operi juhitud keskust on tunnustatud, kui ühtehoidvat ja ühtset meeskonda. Regiooni keskused asuvad Kärdlas, Kuressaares, Haapsalus, Pärnus ja Viljandis.

Lõuna regiooni asub juhtima Inge Saavo, kes on olnud ametis Võrumaa keskuse juhatajana. Saavot on kaastöötajad iseloomustanud kui heade lahenduste leidjat. Regiooni keskused asuvad Valgas, Põlvas, Võrus ja Tartus.

Ida regiooni kohale asub juhtima Helgi Tepper. Alates Lääne ja Ida-Virumaa liitkeskuse moodustamisest on Tepper Virumaa keskuse juhataja. Regiooni keskused asuvad Jõgeval, Jõhvis, Rakveres ja Paides.

Tööjõu koosseisus suuri muudatusi ei tule. „Väikesi muudatusi tuleb tööjõu koosseisus pidevalt ette, kuid suuri muutusi töötajate arvu osas ei ole ette näha.“ Regioonides olevad  maakonnad saavad olema võrdse kaaluga. „Oluline on, et kliendid saaksid ühetaoliselt kvaliteetset ja kliendisõbralikku teenust, ükskõik millises maakonnas nad elavad,“ ütles Halliste.

Keskuste juhid, kes ei osutunud valituks regiooni juhatajateks, jätkavad regioonides kas juhtivspetsialistina või peaspetsialistina.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Veterinaar- ja Toiduamet

Kesk-Euroopas levib linnugripp

Väga nakkav lindude gripp H5N8 on lisaks Poolale tuvastatud ka Ungaris, Slovakkias ja Rumeenias.

06.01.2020|Veterinaar- ja Toiduamet

Poolas registreeriti juba teine linnugripi juhtum

Lääne-Poolas tuvastati kõrge patogeensusega linnugripp H5N8. Haiguspuhang leidis aset farmis, kus peetakse 36 000 munakana.