Language switcher

Sa oled siin

Veterinaarkeskuste asemele luuakse 11 piirkondliku pädevusega osakonda

30. August 2018 - 0:00

Veterinaar- ja Toiduameti senise 15 kohaliku asutuse tegevus korraldatakse ümber ning luuakse 11 piirkondliku pädevusega osakonda. Muudatusega ühendatakse Hiiumaa-Saaremaa, Jõgevamaa-Tartumaa, Läänemaa-Raplamaa ning Ida- ja Lääne-Virumaa Veterinaarkeskused.

Ühinenud keskusi hakkab juhtima juhataja, kes koordineerib tööd mõlemas maakonnas. Uute keskuste juhatajad on alates septembrist Jüri Lauter (Hiiumaa-Saaremaa), Anneli Kask (Jõgevamaa-Tartumaa), Aavo Lumi (Läänemaa-Raplamaa), Helgi Tepper (Virumaa).

Ümberkorraldus on ennekõike ametisisene ja töökorralduslik ning ei too klientidele kaasa muudatusi. Teenuste kättesaadavus ja dokumendihaldus paraneb ning vähendatakse juhtimistasandeid. Kõikidesse maakondadesse jääb Veterinaar- ja Toiduameti struktuuriüksus alles ning muudatusega ei kaasne tõrkeid ameti töös.

Määrus jõustub 1. septembril 2018. Ümberkorraldusega muutub ameti juhtimine tõhusamaks andes võimaluse tööd paindlikumalt korraldada.

Veterinaar- ja Toiduamet seisab tarbimisväärse toidu ja tervete loomade eest Eestis. Selleks teeb amet järjepidevat kontrolli nõuete täitmise üle kogu toidukäitlemise ahela ulatuses: loomakasvatusest, toidu tootmisest ja töötlemisest kuni toidu tarbijani jõudmiseni.