Language switcher

Sa oled siin

VTA viib läbi infopäeva turgudel müüdava toidu kvaliteedi tõstmiseks

28. Juuni 2017 - 0:00

Suvel muutuvad turud eriti populaarseks. Kuid selleks, et seal müüdavad saadused oleksid kvaliteetsed ja ohutud, peavad need vastama teatud standarditele. Kolmapäeval ja neljapäeval korraldavad Veterinaar- ja Toiduameti ja Põllumajandusameti esindajad  Eesti turgude käitlejate jaoks infopäeva, et rääkida turgudel toidu käitlemise nõuetest ning parandada koostööd käitlejatega.

VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul, on amet eelnevatel aastatel avastanud turgudel mitmeid rikkumisi, millest nii mõndagi oleks olnud lihtne vältida.

“Meie eesmärk on, et tarbijani jõuaks ohutu ja kvaliteetne toit, ning et ta saaks selle kohta ka korrektset infot. Selleks muutuvad ka meie kontrollid turgudel sagedamaks. Nii VTA, kui ka PMA soov on, et olukord oleks nii hea, et need reidid ei tooks kaasa sanktsioone” sõnas Kalda.

Näiteks sellel aastal pööratakse erilist tähelepanu kodumaiste marjade päritolu tõestamisele. “Oleme varem kokku puutunud olukorraga, kus väidetavalt Eesti marjad olid saatedokumendi järgi tegelikult Poolast sisse toodud,” lisas Kalda. Müüdava kauba kohta peab müüjal olema esitada saatedokument vajalike andmetega, muuhulgas päritoluriigi infoga.

Infopäevad toimuvad Tallinnas ja Tartus. VTA ja PMA esinedajad räägivad värske puu- ja köögivilja turustamisnõuetest turgudel ning mitteloomse ja loomse toidu jälgitavusest ja toiduohutusest. Lisaks räägitakse sellest, milline peab olema tarbijale esitatav toidualane teave.

Infopäeva korraldab Maaeluministeeriumi tellimusel Tartumaa põllumeeste liit, see toimub kolmapäeval Tallinnas ja neljapäeval Tartus.